Výuka
NMAI058 Lineární algebra 2, cvičení pro pokročilé

Cvičení NMAI058 LA2 pro pokročilé, v úterý 17:20

Cvičení vedu spolu s Dušanem Knopem. Pokud se vám nehodí časový termín a přesto byste rádi chodili, napište nám (spolu s důvodem) a uvidíme, co se dá dělat. První cvičení začne až druhý týden v semestru, tedy 1. března.

Jedná se o výběrové cvičení pro talentované studenty. Nebaví-li vás počítání na běžných cvičeních a rádi byste se dozvěděli něco zajímavého? Potom je toto cvičení určeno právě pro vás! V průběhu semestru se podrobněji seznámíme s lineární algebrou, ukážeme si řadu zajímavých úloh a také občas zabrousíme do aplikací lineární algebry, například v analýze, numerice, teorii grafů a řadě dalších oblastí. Můžete si také prohlédnout náš letáček.

Pro získání zápočtu je nutné získat 50 bodů. Body je možné získávat za aktivitu (pokud například ukážete nějaký příklad u tabule nebo budete aktivně řešit) a za řešení domácích úkolu (to budou jak běžné početní příklady, tak i zajímavější problémy). Pokud vás baví přemýšlení, získání zápočtu by neměl být žádný problém. Samozřejmě docházka není nutná, ale můžeme ji jenom doporučit, jinak přijdete o spoustu zajímavých věcí.

Konzultační hodiny nevypisujeme, ale lze si je domluvit po mailu. Ideální doba je například na konci cvičení.

POZOR! Náhradní cvičení se koná ve středu 18.5.2011 v S11 od 17:20.

Domácí úkoly

Domácí úkoly naleznet zde: PDF. Můžete odevzdávat kdykoliv během semestru.

Co jsme dělali na cvičeních