Výuka
NMAI058 Lineární algebra 2, cvičení pro pokročilé

Cvičení NMAI058 LA2 pro pokročilé, v pondělí 17:20

Cvičení vedu spolu s Dušanem Knopem a Tomášem Vyškočilem. Pokud se vám nehodí časový termín a přesto byste rádi chodili, napište nám (spolu s důvodem) a uvidíme, co se dá dělat. První cvičení začne až třetí týden v semestru, tedy 5. března.

Jedná se o výběrové cvičení pro talentované studenty. Nebaví-li vás počítání na běžných cvičeních a rádi byste se dozvěděli více zajímavého? Potom je toto cvičení určeno právě pro vás! V průběhu semestru se podrobněji seznámíme s lineární algebrou, ukážeme si řadu zajímavých úloh a také občas zabrousíme do aplikací lineární algebry, například v analýze, numerice, teorii grafů a řadě dalších oblastí.

Pro získání zápočtu je nutné získat 100 bodů. Body je možné získávat za aktivitu (pokud například ukážete nějaký příklad u tabule nebo budete aktivně řešit) a za řešení domácích úkolu (to budou jak běžné početní příklady, tak i zajímavější problémy). Pokud vás baví přemýšlení, získání zápočtu by neměl být žádný problém. Samozřejmě docházka není nutná, ale můžeme ji jenom doporučit (jinak přijdete o spoustu zajímavých věcí a chození na pokročilé cvičení postrádá smysl).

Konzultační hodiny nevypisujeme, ale lze si je domluvit po mailu. Ideální doba je například na konci cvičení.

Postupně vznikají skripta Povídání o lineární algebře, více informací ZDE.

POZOR! - bonusové cviko bude ve středu 13.6 v posluchárně S11 od 15:40, délka podle chuti. Na programu bude víc o kvadratických formách a pozitivně definitních matic.

Domácí úkoly

Úkoly jsou zadávány po sériích, odevzdávat je můžete kdykoliv (ale doporučuji spíše s předstihem).

Co jsme dělali na cvičeních