Výuka
NMAI054 Matematická analýza 1, cvičení pro pokročilé

Cvičení NMAI054 MA1 pro pokročilé, ve středu 17:20 v S4

Pokud se vám nehodí časový termín, a přesto byste rádi chodili, napište mi (spolu s důvodem) a uvidíme, co se dá dělat.

Cvičení vedu spolu se Štěpánem Procházkou. Jedná se o výběrové cvičení pro náročné studenty, kteří se chtějí dozvědět víc. Nebaví vás počítání na běžných cvičeních a rádi byste se dozvěděli více zajímavého? Potom je toto cvičení určeno právě pro vás! V průběhu semestru se podrobněji seznámíme s matematickou analýzou, ukážeme si řadu zajímavých úloh a naučíme se přemýšlet v pojmech analýzy. Také občas zabrousíme do aplikací analýzy. Můžete si prohlédnout letáček a prezentaci z přednášky.

Pro získání zápočtu je nutné získat 100 bodů a napsat zápočtovou písemku alespoň na 50 % (její výsledek se bude počítat jako písemná část zkoušky). Body je možné získávat dvěma způsoby:

Pokud vás baví přemýšlení, získání zápočtu by neměl být žádný problém. Pro získání zápočtu je nutné (alespoň) občas na cvičení přijít, ostatně jinak by chození na pokročilé cvičení postrádalo smysl.

Konzultační hodiny si lze domluvit, ideálně nad vaším diagramem.

Na cvičení ukazuji nástroj Orgpad pro modelování mysli, pomocí kterého jsem namodeloval svůj pohled na matematickou analýzu, průběžně na něm pracuji.

Domácí úkoly

Úkoly naleznete v PDF souboru a běžné příklady naleznete v PDF souboru, odevzdávat je můžete kdykoliv (ale doporučuji spíše s předstihem).

Co jsme dělali na cvičeních