Výuka
NMAI058 Lineární algebra 2, cvičení pro pokročilé

Cvičení NMAI058 LA2 pro pokročilé, v úterý 17:20

První cvičení začne až druhý týden v semestru, tedy 26. února. Pokud se vám nehodí časový termín, a přesto byste rádi chodili, napište mi (spolu s důvodem) a uvidíme, co se dá dělat. Na cvičení můžete chodit, i když jste ho nenavštěvovali v zimním semestru, zkusíme si všechno vysvětlit tak, aby se to dalo zvládnout.

Jedná se o pokračování výběrového cvičení pro náročné studenty, kteří se chtějí dozvědět víc. Nebaví-li vás počítání na běžných cvičeních a rádi byste se dozvěděli více zajímavého? Potom je toto cvičení určeno právě pro vás! Budeme pokračovat v práci ze zimního semestru a získáme znalost pokročilých oblastí lineární algebry, jako je ortogonalita, vlastní čísla nebo pozitivně definitní matice. Také občas zabrousíme do aplikací lineární algebry, například v analýze, numerice, teorii grafů a řadě dalších oblastí. Můžete si prohlédnout letáček a prezentaci z přednášky.

Pro získání zápočtu je nutné získat 100 bodů. Body je možné získávat za aktivitu (pokud například ukážete nějaký příklad u tabule nebo budete aktivně řešit) a za řešení domácích úkolu (to budou jak běžné početní příklady, tak i zajímavější problémy, ukázka příkladů ze zimního cvičení: sada 1 a sada 2. Pokud vás baví přemýšlení, získání zápočtu by nemělo být obtížné. Pro získání zápočtu je nutné (alespoň) občas na cvičení přijít (nechci dostávat úkoly od někoho, koho jsem za semestr nikdy neviděl třeba), ostatně jinak by chození na pokročilé cvičení postrádalo smysl.

Konzultační hodiny nevypisuji, ale lze si je domluvit po mailu. Ideální doba je například na konci cvičení.

Postupně vznikají skripta Povídání o lineární algebře, více informací ZDE.

Domácí úkoly

Úkoly jsou zadávány po sériích, odevzdávat je můžete kdykoliv (ale doporučuji spíše s předstihem).

Co jsme dělali na cvičeních