Výuka
NMAI057, kruh 44

Cvičení NMAI057 LA, ve středu 12:20, kruh 44

Pro získání zápočtu je nutné napsaní zápočtových písemek na dostatečný počet bodů, tedy získat v součtu alespoň 34 ze 60. Zápočtové písemky budou dvě, jedna přibližně v půlce a druhá na konci semestru. Písemky však budou docela těžké, tedy získat dostatek bodů nebude úplně jednoduché. Lze si to však zlehčit získáním bonusových bodů za řešení domácích úkolů a aktivitu na cvičení. Případnou další písemku (pro neúspěšné) budeme řešit individuálně (podle počtu lidí). Docházka není nutná (ani se za ní nezískávají žádné body), ale je doporučená, výrazně vám pomůže se získáním zápočtu a složením zkoušky.

Domácí úkoly budou dvou typů: lehké a těžké. Lehké slouží procvičení látky, kterou jsme dělali na cvičení, budou to podobné jednoduché příklady a stačí v nich aplikovat mechanický postup. Odevzdávají se vždy písemně na dalším cvičení, pokud pro to nemáte nějaký dobrý důvod (například kvůli nemoci). Těžké úlohy vyžadují většinou nějaký nápad, může se jednat o nějakou aplikaci a proto jsou bodově lépe ohodnoceny. Navíc pro ně není omezený termín na odevzdání.

Konzultační hodiny nevypisuji, ale lze si je domluvit po mailu. Ideální doba je například na konci cvičení. Pokud se připravujete na zkoušku, můžete si projít prezentaci o lineární algebře, kterou jsem nedávno stvořil na předmět Počítačová grafika: Procházka světem vektorových prostorů (PDF). Snažil jsem se v ní o intuitivní geometrická vysvětlení pojmů z lineární algebry v souvislosti s lineárními zobrazeními.

Písemky by měli být opravené snad všechny. Pokud jste pokazili početní část písemky, můžete si do přístě spočítat jako úkol příklady 1, 2 a 3, dostanete za ně nějaké body. Náhradní písemka (pro ty, co některou nepsali nebo mají málo bodů) bude ve středu 20.1., kolem 14:00 se sejdeme na třetím patře na chodbě KAMu (chodba, co se náchází před S3). Písemka bude trvat približně hodinu a půl a bude v ní vše, co jsme za semestr probrali. Jiná náhradní písemka už nebude, takže se ni zkuste připravit pořádně. Pokud by vám termín nevyhoval, zkuste mi co nejdřív napsat. Pokud nemáte zapsaný zápočet v indexu, zastihnete mě například v tento termín, jinak mi napište mail.

Všechny úkoly je možné odevzdávat už na libovolné hodině (ale radši je stejně doneste dřív). Tedy pokud jste nějakou z posledních sérií nestihli, klidně ji odevzdejte po Vánocích.

Domácí úkoly

Těžké úlohy

Přesná zadání naleznete v přiloženém souboru: PDF PS.

Co jsme dělali na cvičeních