Výuka
NMAI058 Lineární algebra 2, cvičení pro pokročilé

Cvičení NMAI058 LA2 pro pokročilé, ve čtvrtek 17:20 v S4

Pokud se vám nehodí časový termín, a přesto byste rádi chodili, napište mi (spolu s důvodem) a uvidíme, co se dá dělat.

Cvičení vedu spolu s Petrem Zemanem. Jedná se o výběrové cvičení pro náročné studenty, kteří se chtějí dozvědět víc. Nebaví-li vás počítání na běžných cvičeních a rádi byste se dozvěděli více zajímavého? Potom je toto cvičení určeno právě pro vás! V průběhu semestru se podrobněji seznámíme s lineární algebrou, ukážeme si řadu zajímavých úloh a naučíme se přemýšlet v pojmech lineární algebry. Také občas zabrousíme do aplikací lineární algebry, například v analýze, numerice, teorii grafů a řadě dalších oblastí. Můžete si prohlédnout letáček a prezentaci z přednášky.

Pro získání zápočtu je nutné získat 100 bodů. Body je možné získávat dvěma způsoby:

Pokud vás baví přemýšlení, získání zápočtu by neměl být žádný problém. Pro získání zápočtu je nutné (alespoň) občas na cvičení přijít, ostatně jinak by chození na pokročilé cvičení postrádalo smysl.

Konzultační hodiny si lze domluvit, ideálně nad vaší mapou.

Pro zimní semestr jsou skripta Povídání o lineární algebře, pro letní semestr jsou skripta Lineární algebra II: Pokročilé cvičení podle cvičení z roku 2014/2015. Pokud je chcete vytištěné a svázané, zastavte se. Na cvičení jsem ukazoval nástroj Orgpad pro modelování mysli, pomocí kterého jsem namodeloval svůj pohled na lineární algebru, průběžně na něm pracuji. Projděte si návod k použití.

Domácí úkoly

Úkoly jsou zadávány po sériích, odevzdávat je můžete kdykoliv (ale doporučuji spíše s předstihem).

Co jsme dělali na cvičeních